Korok ako izolačný materiál

Späť na blog

IZOLÁCIA KORKU V STAVBE ZRUBOV

Korok je viac ako len vínová zátka. Prírodný produkt šetrný k životnému prostrediu sa dokázal presadiť ako skutočne všestranný materiál v mnohých oblastiach, aj v stavebníctve. Vďaka svojej nízkej tepelnej vodivosti je korok ideálny ako izolačný materiál. V kombinácii s drevom ponúka korok, ako izolácia, nielen kvalitu života a ochranu životného prostredia, ale aj kúsok high-tech z prírody!

Dopyt po ekologických výrobkoch a materiáloch rastie. Niet divu, že stále viac a viac klientov sa informuje o zdravých a udržateľných stavebných materiáloch.

Korok je jednou z najudržateľnejších surovín na svete. Už samotný strom, korkový dub, má čo ponúknuť počas svojho života. Korkový dub viaže za jeden rok viac ako 14 miliónov ton oxidu uhličitého, čo zodpovedá ročnej produkcii 4,6 milióna automobilov. Výhody prírodného materiálu sa prejavujú aj vo výrobe. Výrobcovia korku pracujú najmä s obnoviteľnými energiami a nevytvárajú žiadny odpad.

Korok - od stromu k izolačnému materiálu

Spracovatelia najprv opatrne odlúpnu kôru zo stromu bez toho, aby ju porušili. Predtým, ako sa kôra korkového dubu môže prvýkrát zbierať, musí rásť 25 rokov. Aby sa zabezpečilo, že nedôjde k poškodeniu tohto cenného stromu, túto prácu vykonávajú len skúsení a kvalifikovaní pracovníci. Korkový dub počas svojej životnosti vyprodukuje okolo 1 000 kilogramov korku.

Z ešte nespracovaných kúskov kôry korkového dubu sa vyrábajú najprv zátky fliaš. Následne sa zvyšný zvyšok suroviny rozomelie korkové granule. Výsledný produkt sa potom triedi podľa veľkosti v následne sa spracuje na podlahové krytiny alebo izolačný materiál. Vytvorená je difúzne otvorená, zvukovo izolačná a tepelne izolačná obálka budovy - 100% ekologická.


Spokostav s.r.o ponúka korok ako alternatívu k bežnej tepelnej a studenej izolácii, ktorá zohľadňuje ekologické a environmentálne aspekty. Tieto vlastnosti robia z korku izoláciu budúcnosti v stavebníctve. Ak Vás téma korku ako izolačného materiálu zaujala, neváhajte nás kontaktovať!

Sme tu pre Vás.
Váš Spokostav, s.r.o.

Naše produkty

  • TAGY
  • Korok
  • Izolácia
  • Drevodom
  • Montovaný dom
  • Ekológia
  • Obnoviteľné zdroje